Zabawa daje dzieciom siłę. Ta myśl nie jest niczym nowym. W zabawie człowiek angażuje się całym swoim ciałem, zabawa wzmacnia społeczne kontakty i umożliwia nam nauczenie się tego, jak przegrywać i wygrywać. Obecnie ten ostatni aspekt staje się dla naszych dzieci coraz ważniejszy. Silni ludzie to niekoniecznie ci, którzy przeforsowują swoje zadanie, ale ci, którzy znają swoje mocne strony i są także świadomi swoich słabości. Są to przede wszystkim te osoby, które potrafią być cierpliwe i wytrwałe, które angażują się w realizowanie swoich zainteresowań i są gotowe wciąż uczyć się czegoś nowego. Życia zawodowego, przebiegającego w lini prostej, z jakim mamy obecnie do czynienia, za dwadzieścia lat już nie będzie. A to oznacza, że dzisiejsze dzieci muszą być elastyczne i organizować swoje życie z większą odpowiedzialnością niż my dzisiaj.

Tej odpowiedzialności dzieci uczą się wcześnie, właśnie w zabawie- jeśli im na to pozwolimy. Zabawa jest jak samodzielna praca. Dzieci zdobywają krok po kroku swój świat i uczą się go rozumieć. Ale najważniejsze jest to, że uczą się przy tym, jak się trzeba uczyć.

                                                               Heike Baum

Propozycje zabaw w domu dla dzieci 

Heike Baum

znajdują się w załączniku.

Życzymy miłej zabawy!

 

Close Menu
×

Koszyk

Skip to content