NA ROK 2023/2024

Rodzice dzieci uczęszczających do danego przedszkola oraz danego oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej prowadzonej przez Gminę Nysa składali na kolejny rok szkolny deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w tym przedszkolu lub tym oddziale przedszkolnym w terminie do 17 lutego 2023 r. Deklaracja kontynuacji skutkuje tym, że dziecko nie może uczestniczyć w naborze na rok szkolny 2023/2024 (ma zarezerwowane miejsce w przedszkolu/oddziale przedszkolnym, do którego uczęszcza).

Dzieci, które nie uczęszczają do przedszkola, uczestniczą w postępowaniu rekrutacyjnym. Kryteria brane pod uwagę na pierwszym etapie w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym do publicznych przedszkoli określone są w art. 131 ust. 2 ustawy – Prawo oświatowe. Są to: wielodzietność rodziny, niepełnosprawność kandydata, jego rodziców lub rodzeństwa, samotne wychowywanie dziecka, objęcie kandydata pieczą zastępczą.

Na drugim etapie rekrutacji brane są pod uwagę kryteria ustalone przez gminę. Punkty w postępowaniu rekrutacyjnym naliczane są w przypadku, gdy rodzice są zatrudnieni w pełnym wymiarze czasu pracy, prowadzą własną firmę, gospodarstwo rolne, studiują lub uczą się w trybie dziennym; rodzeństwo dziecka kontynuuje edukację w danej placówce lub uczestniczy w postępowaniu rekrutacyjnym do tego samego przedszkola; rodzice wybrali przedszkole najbliższe miejsca zamieszkania lub pracy rodziców; rodzice dziecka rozliczyli się za rok 2022 w Urzędzie Skarbowym w Nysie; dziecko jest członkiem rodziny objętej nadzorem kuratorskim lub wsparciem asystenta rodziny. Dodatkowe punkty otrzyma również dziecko, które w poprzednim roku uczestniczyło w ubiegłorocznym postępowaniu rekrutacyjnym do przedszkola wskazanego we wniosku jako pierwsze na liście wybranych przedszkoli i nie zostało przyjęte do przedszkola, a także (w przypadku oddziałów przedszkolnych w szkołach) dziecko, które od 1 września w roku szkolnym, na który prowadzony jest nabór, realizować będzie roczne obowiązkowe przygotowanie przedszkolne.

Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach prowadzonych przez Gminę Nysa rozpocznie się 27 lutego br. i prowadzona będzie za pomocą systemu elektronicznego. Adresy strony, przez którą można się zalogować do systemu:

Podane adresy będą aktywne 27 lutego 2023 r.

Na stronie naborów zainteresowani znajdą szczegółowy opis postępowania rekrutacyjnego, harmonogram rekrutacji oraz opis dokumentów, które są potrzebne do złożenia wniosku o przyjęcie do przedszkola/oddziału przedszkolnego.

Wypełniony elektronicznie wniosek, wydrukowany i podpisany przez obojga Rodziców należy złożyć wraz z załącznikami w przedszkolu pierwszego wyboru w terminie: 27.02.2023-17.03.2023r.

UWAGA! WYNIKI REKRUTACJI 📣

🔹 Lista zweryfikowanych do przyjęcia dzieci znajduje się na drzwiach wejściowych przedszkola. Przyjęte dzieci zostaną objęte opieką placówki od 1 września 2023 r.

WAŻNA INFORMACJA

🔹 Rodzice kandydatów zakwalifikowanych są zobowiązani do potwierdzenia woli uczęszczania do jednostki w terminie do
2023-04-07.
Brak potwierdzenia we wskazanym terminie jest równoznaczny z rezygnacją z miejsca w jednostce.