20 maja 2022 r.

DRODZY RODZICE !

W związku z zaobserwowanymi przez nauczycieli w naszym przedszkolu sytuacji zabaw Waszych pociech w  HUGGY WUGGY czyt.: Hagi łagi

INFORMUJEMY

Dziwny stwór z jeszcze dziwniejszym uśmiechem podkreślonym czerwonym kolorem ust. Zdaniem niektórych nawet zabawny. O uroczym imieniu Huggy Wuggy. Ten uśmiechnięty miłośnik przytulania, to postać z gry survival horror (adresowanej dla osób powyżej 16 roku życia, choć dostęp do niej powinni mieć tylko dorośli), który przytula by zabijać, a czerwień na jego twarzy otaczająca liczne zęby jest symbolem krwi jego ofiar.

„Pojawienie się tej maskotki w naszym przedszkolu skłoniło nas do zadania jednego pytania Państwa dzieciom, które wcześniej nie przyszłoby nam do głowy – czy wiedzą kim jest Huggy Wuggy. Tak liczne entuzjastyczne “tak” nas przeraziło. Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą – kontrolujmy dzieci w sieci. Robimy to, żeby uświadomić tych z Państwa, którzy nie mieli pojęcia z czym związana jest ta niepozorna maskotka, której popularność rośnie w zatrważającym tempie, tak jak nie miało o tym pojęcia wielu z nas. Robimy to, żeby poprosić o pomoc w zatrzymaniu tego bardzo niebezpiecznego trendu. Robimy to, żeby przypomnieć, że obecna technologia oprócz niesamowitych dobrodziejstw niesie za sobą ogromne zagrożenie. I to Państwo mogą ochronić przed nim swoje dzieci”.mówi Marta Pięta.[/cyt] Psycholog dziecięcy

Huggy Wuggy jest grą na podstawie której powstało w internecie wiele agresywnych, przerażających treści. Państwa dzieci mogą trafić na nie bez żadnych trudności na ogólnodostępnym serwisie YouTube. Podobnie jak na kolejne wersje brutalnego serialu SQUID GAME z udziałem jednorożców, czy nawet świnki Peppy… W którym postacie giną w brutalny sposób po przegranej w dziecięcej grze. A to tylko dwa najmodniejsze tytuły ostatnimi czasy w oceanie niewłaściwych treści w internecie.

????????????

Dzieci w wieku przedszkolnym absolutnie nie są na nie gotowe. Rozwijające się układy nerwowe, wciąż raczkująca teoria umysłu, początki rozumienia emocji, kształtowanie wrażliwości, empatii, wciąż zbyt niska umiejętność kontroli emocji i samoregulacji, postępująca nauka norm i zasad społecznych, w przypadku młodszych przedszkolaków nie odróżnianie jeszcze w pełni fikcji od świata realnego kontra normalizowanie brutalności, upowszechnianie przemocy, wzbudzanie strachu. Co małe dzieci mają zrobić z przesyceniem tak wieloma agresywnymi wzorcami zachowania na ekranie, kiedy ich rozwój polega na naśladowaniu i eksperymentowaniu i w ten sposób zdobywają nowe umiejętności? Jak mają sobie poradzić z tak dużym przeładowaniem lękiem po obejrzeniu morderczych scen podrasowanych zatrważającą muzyką, kiedy wciąż uczą się radzić z emocjami wywołanymi porażką w grze z rówieśnikiem?

Kontrolujmy treści, które docierają do naszych dzieci. Pozwólmy im się prawidłowo rozwijać. Nie niszczmy ich świata. Chrońmy je przed tym przed czym chronić możemy, dopóki nie będą w stanie ochronić się sami.

więcej informacji:

25 kwietnia 2022 r.

Drodzy rodzice!

Zapraszamy wszystkie dzieci przyjęte

od przyszłego roku przedszkolnego 2022/2023

do naszego przedszkola na dni otwarte,

które odbędą się 2 maja oraz 17 czerwca 2022 roku

zapraszamy między godziną

10ºº a 12ºº

11 stycznia 2022 r.

Drodzy rodzice!

Informujemy, że tegoroczna przerwa wakacyjna zaplanowana jest

od 1 do 15 lipca 2022 r.

Informujemy również, że w czwartek 13 I 2022 r odwiedzi nasze przedszkole Teatrzyk Wróbelek Elemelek.

koszt przedstawienia 10 zł.

8 stycznia 2022 r.

29 grudnia 2021 r.

20 grudnia 2021 r.

26 listopada 2021 r.

Drodzy Rodzice!

Jak co roku w naszym przedszkolu będziemy gościć fotografa, który zrealizuje świąteczne kalendarze dla dzieci.

Sesja zdjęciowa odbędzie się

30 LISTOPADA 2021 r. /WTOREK/ od godz. 9:00

Prosimy o przygotowanie dzieci do zdjęć.

2 wrzesień 2021 r.

Drodzy Rodzice!

Witamy Was w nowym roku przedszkolnym

2021/2022

Zapraszamy Was na zebranie rodziców

6 IX 2021r (poniedziałek)

o godz. 17:00

Informujemy, że wtorek

7 IX 2021 r. o godz. 10:00

będzie w naszym przedszkolu teatrzyk z przedstawieniem pt.

„O psie, który jeździł koleją”

(przedstawienie z pozytywnym zakończeniem 🙂

koszt 6 zł.

1 wrzesień 2021

ROZPOCZĘCIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO

2021/2022

Witamy wszystkie dzieci i rodziców po wakacjach.

BARDZO CIEPŁO WITAMY NASZYCH NAJMŁODSZYCH PRZEDSZKOLAKÓW!

WIERZYMY, ŻE  SZYBKO POKOCHACIE NASZE PRZEDSZKOLE, SWOJE PANIE, NOWYCH KOLEGÓW I  NOWE KOLEŻANKI.

DRODZY RODZICE!

ŻYCZYMY WAM RADOŚCI Z KAŻDEGO WSPÓLNEGO DNIA, Z KAŻDEJ CHWILI SPĘDZONEJ Z DZIECKIEM , A TAKŻE DUŻO CIERPLIWOŚCI, SATYSFAKCJI I ZADOWOLENIA Z DOKONAŃ SWOICH DZIECI.

ZAPRASZAMY JEDNOCZEŚNIE DO WSPÓŁPRACY I AKTYWNEGO UDZIĄŁU W ŻYCIU NASZEGO PRZEDSZKOLA.

CZEKAMY NA WASZE POMYSŁY i ZAANGAŻOWANIE .

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO DZIAŁANIA!

DYREKTOR HALINA  MISIARZ

WRAZ Z  CAŁYM PERSONELEM  PRZEDSZKOLA

W tym szczególnym dla nas wszystkich czasie przypominamy o obowiązku zapoznania się

Procedurami zapewnienia dzieciom bezpieczeństwa podczas pobytu w

Przedszkolu nr 5 Integracyjnym w Nysie w okresie stanu epidemii.